Każda historia ma swój koniec. Roger Federer z szokującym komunikatem!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Roger Federer ogłosił wczoraj za pośrednictwem Twittera zakończenie kariery sportowej! Wybitny tenisista przygotował z tej okazji krótkie nagranie, na którym wyjaśnia swoją niespodziewaną decyzję.

Problemy zdrowotne

Powodem zakończenia kariery przez Rogera Federera są problemy natury zdrowotnej, co przyznał sam tenisista. Szwajcar od dłuższego czasu zmagał się z urazami, a ostatni mecz rozegrał podczas zeszłorocznej edycji Wimbledonu przeciwko… Hubertowi Hurkaczowi. Teraz przyszedł czas na podjęcie trudnej decyzji.

– Jak wiecie, na przestrzeni ostatnich trzech lat zmagałem się z wyzwaniami w postaci kontuzji i operacji. Ciężko pracowałem, by wrócić do optymalnej dyspozycji. Znam jednak możliwości i ograniczenia własnego organizmu. Przekaz, który otrzymałem w ostatnim czasie od ciała był jasny. – zaczął nagranie Roger.

Piękna przygoda

Tenisowa kariera Federera naznaczona była sukcesami. Dość powiedzieć, że to właśnie 41-latek jest zawodnikiem, który najdłużej w historii zajmował pierwsze miejsce rankingu ATP. Roger niepodzielnie panował przez 237 tygodni z rzędu. Legendarny tenisista wygrał łącznie aż 103 turnieje, z czego 20 wielkoszlemowych.

– Otrzymałem wyjątkowy talent do gry w tenisa i utrzymywałem się na poziomie, o którym nawet nie śniłem znacznie dłużej, niż kiedykolwiek uznawałem za możliwe. – przyznał w filmie wielokrotny mistrz olimpijski. 

Łabędzi śpiew legendy

Za pośrednictwem tego samego nagrania Roger Federer poinformował, że jego ostatnim turniejem ATP będzie Laver Cup, który zostanie rozegrany w dniach 23-25 września tego roku. Genialny Szwajcar zapowiedział jednocześnie, że wciąż planuje grać w tenisa, ale już nie na najwyższym poziomie.

zdj. główne: Josephine Gasser/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni zabieg medycyny estetycznej dla swojej skóry?
Jak wybrać odpowiedni zabieg medycyny estetycznej dla swojej skóry?
Zastanów się, jaki zabieg estetyczny będzie najlepszy dla Twojej skóry. Odkryj różne typy i metody, oraz na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru.
Dlaczego warto wybrać szkołę windsurfingu, zamiast uczyć się samemu
Dlaczego warto wybrać szkołę windsurfingu, zamiast uczyć się samemu
Windsurfing, nazywany też żeglowaniem deszczowym, to fascynujący sport wodny, który przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku na całym świecie. Chociaż nauka windsurfingu na własną rękę może wydawać się atrakcyjna, warto rozważyć uczęszczanie do szkoły windsurfingu, która oferuje profesjonalne szkolenia i wsparcie. W tym artykule przedstawimy kilka powodów, dla których warto wybrać szkołę windsurfingu, zamiast uczyć się samemu.
Trzewiki – jak dokonać wyboru właściwego modelu obuwia, z myślą o naszym dziecku
Trzewiki – jak dokonać wyboru właściwego modelu obuwia, z myślą o naszym dziecku
Dowiedz się, jak dobrze dobrać trzewiki dla swojego malucha, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo. Przewodnik z praktycznymi poradami dla każdego rodzica.
Ostatnie wpisy
Polecamy