Michael Jordan znalazł wiernych naśladowców – oto najlepsi dunkerzy w historii NBA!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzi się nowe pokolenie niezwykle utalentowanych koszykarzy. NBA może się pochwalić wybitnymi osobistościami. Czy wśród nich znajdzie się Polak?

Ja Morant, USA

Pierwszym na liście po prostu musi się znaleźć 23-letni Morant ze Stanów Zjednoczonych. Jest on członkiem drużyny Memphis Grizzlies. Uznawany za jednego z najlepiej zapowiadających się graczy NBA. Ma do tego zresztą idealne warunki, ponieważ waży około 80 kg oraz mierzy ponad 190 cm. 

Jego nieprawdopodobne wręcz wrzuty, których nie byli w stanie zablokować rywale, niezwykła prędkość oraz zwinność zmieniły nie jeden wynik spotkania. W trakcie jednego z ostatnich spotkań z Golden State Warriors, Morant pokazał prawdziwego ducha walki. Zdobył 15 punktów w 4 minuty i 16 sekund (przed końcem meczu).

Zion Williamson, USA

Młodszy o rok od Moranta Zion jest prawdziwą wschodzącą gwiazdą amerykańskiego NBA. Już w szkole średniej poprowadził drużynę Spartanburg Day School do zwycięstwa, zapewniając im aż trzykrotnie tytuł mistrza stanu Karolina Północna. 

Zion potrafi samodzielnie ograć całą obronę przeciwników. Talent i osiągnięcia sprawiły, że w 2019 roku ten młody chłopak został dostrzeżony przez selekcjonerów. Z numerem 1 na koszulce dołączył w drafcie (corocznym procesie pozyskiwania nowych zawodników do drużyn w lidze) do klubu New Orleans Pelicans.

Giannis Antetokounmpo, Grecja

Wsady Giannisa uznawane są za być może najlepsze na świecie. Jednak na miejsce w rankingu zasłużył nie tylko dlatego, że jest doskonałym atakującym. Podczas spotkań wielokrotnie pokazywał, że potrafi grać na niemal każdej pozycji. Jego umiejętności są równie dobre pod własnym koszem, jak i tym rywala.

Zach LaVine, USA

Dunkerem, którego w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć, jest Zach Lavine, który w sezonie 2021–2022 pokazał się z wyjątkowo dobrej strony. Przez niektórych nazywany jest „wiatrakiem”. Został dwukrotnym mistrzem NBA Slam Dunk. Jego determinacja bywa bardzo często główną przyczyną zwycięstwa zespołu Chicago Bulls. Za przykład niech posłuży sytuacja z 2021, kiedy to Zach, pomimo kontuzji, zdobywał niemal co mecz 27 punktów. Sprawia to, że jego wsady są uznawane za jedne z najlepszych w historii!

Jeremy Sochan, Polska

Jeremy dostał się w tym roku do ligi NBA (drużyna San Antonio Spurs). Jego talent został na tyle doceniony, że na drafcie 19-latek został wybrany z numerem dziewiątym. Jest najmłodszym w tym zestawieniu graczem, ale może się okazać, że w najbliższych latach Sochan zostanie wpisany do historii NBA już nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 

Warto wspomnieć przy okazji, że Jeremy jest jednym z czterech Polaków, którzy kiedykolwiek weszli do tej prestiżowej ligi. Zajmuje on miejsce obok takich gwiazd jak: Cezary Trybański, Marcin Gortat oraz Maciej Lampe.

Zdjęcie główne: Wallace Chuck/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać suplementy diety dla aktywnych fizycznie dzieci?
Jak dobrze dobrać suplementy diety dla aktywnych fizycznie dzieci?
Poznaj najlepsze sposoby dobierania suplementów diety dla dzieci aktywnych fizycznie. Dowiedz się, jakie składniki powinny zawierać i jak wpływają na rozwój oraz wytrzymałość młodych sportowców.
Porównanie skuteczności i zastosowań różnych peptydów dostępnych na rynku
Porównanie skuteczności i zastosowań różnych peptydów dostępnych na rynku
Dowiedz się, jak różne rodzaje peptydów funkcjonują w praktyce. Artykuł zawiera dogłębne porównanie ich skuteczności i zastosowań, stając się nieocenionym źródłem informacji dla każdego zainteresowanego tym tematem.
<strong>Dlaczego warto chodzić na bieżni?</strong>
Dlaczego warto chodzić na bieżni?
Bieżnia to popularne urządzenie fitness, które pozwala na bieganie w miejscu bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Może to być doskonały wybór dla osób, które nie chcą lub nie mogą biegać na zewnątrz z różnych powodów. Chodzenie na bieżni może przynieść wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. W tym artykule omówiono dlaczego warto chodzić na bieżni.
Ostatnie wpisy
Polecamy