Snowboard – jak się przygotować do pierwszej jazdy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza jazda na snowboardzie to duże przeżycie i wiele emocji. Narastają one wraz ze wzrostem doświadczenia, a wrażenia zmieniają się w aktywny odpoczynek i genialny relaks płynący z jazdy. Zastanawiasz się nad rozpoczęciem jazdy na snowboardzie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak się do tego przygotować!

Pierwszy raz na snowboardzie

Pierwsza jazda na snowboardzie nie jest niczym łatwym – warto, abyś o tym wiedział. Sytuacja wygląda podobnie przy wielu dyscyplinach sportowych. Większość początkujących snowboardzistów jednak jest w stanie przejechać cały stok już po dwóch dniach nauki. Każdy kolejny przejechany metr jest powodem do dumy i radości. Warto wspomnieć, że nauka jazdy na snowboardzie powinna być prowadzona pod okiem doświadczonego i profesjonalnego sportowca. Tylko wtedy ma to sens. Istotne jest również odpowiednie dopasowanie sprzętu, które sprawi że będziesz jeździł bezpiecznie i szybko się wdrożysz. 

Nie zapominaj o kasku

Kask to must-have początkującego snowboardzisty. Powinieneś mieć go na sobie podczas każdego zjazdu, a już szczególnie podczas tych pierwszych. Nie bez przyczyny – kask chroni głowę przed niebezpiecznymi urazami, które mogą mieć miejsce podczas przewrócenia się lub kolizji. Kask również musi być odpowiednio dopasowany. Ważne jest, aby dokładnie przylegał do głowy. Pomaga w tym wbudowana regulacja. Kask podczas jazdy nie może się przesuwać, aby nie ograniczać pola widzenia i nie przeszkadzać w zjeździe. Jeżeli po chwili noszenia kask zaczyna sprawiać dyskomfort, to znaczy, że należy wybrać inny model lub go wyregulować. Najlepszą opcją jest zakup profesjonalnego sprzętu, który posiada certyfikat.

Odpowiedni strój

Odpowiedni strój jest konieczny przy jeździe na snowboardzie. Kwestia mody podczas pierwszego zjazdu na snowboardzie nie jest najważniejsza. Jakość wykonania ubrań już tak. Kurtka i spodnie najwyższej jakości zapewnią Ci komfort cieplny i wygodę. Wybierając je, zwróć uwagę na parametry i materiał wykonania, Będzie to pokazywało użyteczność kurtki i spodni. NIe mogą one blokować Twoich ruchów, ponieważ przy jeździe na snowboardzie bardzo ważna jest wygoda.

Pamiętaj o dokumentach i lekach

Pierwsza jazda na snowboardzie rodzi wiele emocji. W ich gąszczu łatwo zapomnieć o podstawowej kwestii, jaką jest zabranie dokumentów. Warto mieć przy sobie dowód osobisty i prawo jazdy, jak również kartę płatniczą. Musisz mieć przy sobie również skipassy, które uprawniają do zjazdu na konkretnym stoku. Nie zaszkodzi, jeśli zabierzesz ze sobą również leki. Niech to będzie coś na przeziębienie i grypę, a także coś przeciwbólowego, Zabierz ze sobą też podstawowe przyrządy do robienia opatrunków. Jeżeli będziesz jeździł pod okiem profesjonalisty, to na pewno się nie przydadzą, ale lepiej jest je ze sobą mieć!

Zdj. główne: visit almaty/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bieganie dla seniorów – jak trenować, aby uniknąć kontuzji?
Bieganie dla seniorów – jak trenować, aby uniknąć kontuzji?
Ciała starszych osób są mniej wytrzymałe, mają mniejszą wydolność i są bardziej podatne na urazy. Na co uważać podczas biegania, […]
Jak skuteczna terapia skoncentrowana na rozwiązaniach pomaga w walce z depresją i nerwicą?
Jak skuteczna terapia skoncentrowana na rozwiązaniach pomaga w walce z depresją i nerwicą?
Przekonaj się, jak efektywna terapia skoncentrowana na rozwiązaniach wpływa zwalczanie symptomów takich jak depresja i nerwica. Zrozum, jaką rolę odgrywa w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z problemami.
Jak wybrać materiał do uzupełnień stomatologicznych?
Jak wybrać materiał do uzupełnień stomatologicznych?
Poradnik decyzyjny dla pacjentów stomatologicznych. Dowiedz się, jaki materiał wybrać do uzupełnień - od kompozytów po porcelanę, zrozum jego właściwości i zastosowania.
Ostatnie wpisy
Polecamy