Światowe stolice kitesurfingu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing staje się coraz bardziej popularny i jest jedną z najciekawszych rozrywek na wakacje. Coraz więcej nadmorskich kurortów wprowadza ten sport do swojej oferty. Warto wiedzieć, gdzie znajdują się najlepsze miejsca do uprawiania kitesurfingu!

Lekcje kitesurfingowe są dostępne dla wszystkich. Podstawowe wymagania to umiejętność pływania i dość dobra kondycja fizyczna. Sam kurs nie ma także ograniczeń wiekowych, dlatego udział w nim może wziąć nawet dziecko, pod warunkiem, że jego waga wynosi minimum 35-40 kg. Kitesurfing to jazda lub ślizg po wodzie na desce wyposażonej w latawiec. Idealnym miejscem do uprawiania tego sportu jest akwen, który ma dużą powierzchnię, odpowiednio dużo miejsca na lądzie, by swobodnie wystartować i wylądować i piaszczyste dno. Przygotowaliśmy listę najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu.

Hawaje, Stany Zjednoczone

Malownicza wyspa Maui na Hawajach to miejsce, w którym kitesurfing z ekstremalnego sportu stał się zajęciem dostępnym dla każdego. Hawaje to kultowe dla tego sportu miejsce. Sezon trwa tutaj cały rok. Od marca do października można zaobserwować silny wiatr i wysokie fale idealne dla zawodowych pływaków. Dodatkowo wyspa to idealne miejsce na tropikalne wakacje i znane jest ze świetnych imprez.

Fuerteventura, Hiszpania

Fuerteventura należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i jest uznawana za jedno z najlepszych miejsc dla początkujących kitesurferów. Ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne na wyspie można trenować cały rok. Latem temperatura wynosi ponad 20 stopni Celsjusza, a zimą nie spada poniżej 18 kresek. W okresie zimowym w zajęciach może przeszkadzać przelotny deszcz, jednak idealna prędkość wiatru przyciąga wielu sportowców. Woda jest ciepła, a szeroki ląd pozwala na swobodny start i lądowanie. Baza wypadowa należy także do jednej z tańszych, gdyż do Hiszpanii łatwo znaleźć bilety lotnicze w promocyjnej cenie.

Kalpitiya, Sri Lanka

Kraj Azji Południowej to jedno z uwielbianych miejsc przez profesjonalnych zawodników kitesurfingu. Sezon trwa tutaj stosunkowo krótko, bo tylko od maja do września. Miejsce położone jest przy dużym cyplu, na którym z jednej strony pływa się na wielkiej zatoce i spokojnej wodzie, a z drugiej na delikatnie falujących wodach oceanu. Na Kalpitiyi popularne są także wyprawy downwind, czyli kilkudziesięciokilometrowe spływy z wiatrem wzdłuż pięknego wybrzeża wyspy. Stały wiatr osiągający prędkości 20-30 węzłów zachęca do treningu profesjonalnych zawodników, którzy na Sri Lance przygotowują się do najważniejszych zawodów kitesurfingowych na świecie.

Lefkada, Grecja

Wyspa znajdująca się na Morzu Jońskim – to jedno z najpopularniejszych miejsc kitesurfingowych w Europie. Malowniczemu krajobrazowi i falującej wodzie towarzyszy silny wiatr pojawiający się w różnych porach dnia, dlatego początkujący kitesurferzy powinni być ostrożni i trenować w obecności doświadczonego pływaka. W sezonie zimowym temperatura na greckich wyspach osiąga zaledwie 10 stopni i nie każdemu zawodnikowi odpowiadają takie warunki atmosferyczne.

Cambuco, Brazylia

Sezon w północno-wschodniej części Brazylii trwa od lipca do grudnia. O regionie Fortaleza mówi się, że to jedno z najpiękniejszych miejsc, w jakich można uprawiać kitesurfing. Szerokie i piaszczyste plaże pomagają w nauce stabilnego lądowania. Przez lata stara wioska rybacka zamieniła się w centrum turystyczne wypełnione licznymi kurortami. Od czerwca do stycznia wieje tu wiatr z niezmienną prędkością około 20 węzłów, który sprzyja uprawianiu wszelkich sportów wodnych. Cambuco to bardzo słoneczne miejsce przez cały rok, a temperatura sięga 30 stopni Celsjusza.

Do światowych stolic kitesurfingu należy zaliczyć także Sal w Afryce, Dolną Kalifornię w Meksyku, Viganj w Chorwacji, plaże w Wietnamie, czy Peru oraz Essaouira w Maroko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W oczekiwaniu na wodne szaleństwo. Nowe baseny i aquaparki w Polsce!
W oczekiwaniu na wodne szaleństwo. Nowe baseny i aquaparki w Polsce!
Obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa skutecznie zamroziły niemal cały świat sportu amatorskiego. Ten trudny czas jest jednak efektywnie […]
Wygoda i bezpieczeństwo: Lampki rowerowe tylne dla rowerzystów
Wygoda i bezpieczeństwo: Lampki rowerowe tylne dla rowerzystów
W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego lampki rowerowe tylne są nieodzownym akcesorium dla rowerzystów i jak przyczyniają się do poprawy wygody i bezpieczeństwa.
Porównanie skuteczności i zastosowań różnych peptydów dostępnych na rynku
Porównanie skuteczności i zastosowań różnych peptydów dostępnych na rynku
Dowiedz się, jak różne rodzaje peptydów funkcjonują w praktyce. Artykuł zawiera dogłębne porównanie ich skuteczności i zastosowań, stając się nieocenionym źródłem informacji dla każdego zainteresowanego tym tematem.
Ostatnie wpisy
Polecamy