W oczekiwaniu na wodne szaleństwo. Nowe baseny i aquaparki w Polsce!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa skutecznie zamroziły niemal cały świat sportu amatorskiego. Ten trudny czas jest jednak efektywnie wykorzystywany w wielu miastach w Polsce, gdzie powstają nowoczesne baseny czy aquaparki.

W sierpniu ubiegłego roku przy ul. Polnej 10 ruszyły prace przy budowie nowego aquaparku we Wrocławiu. Kompleks ma zawierać m.in trzy baseny z atrakcjami, złożone z czterech pomieszczeń saunarium, a także tereny rekreacyjne. Sama powierzchnia lustra wody to imponujące 457 m2! Zakończenie inwestycji planuje się na 2022 rok, natomiast koszt całej inwestycji wyniesie 35 mln złotych.

„Dla tych z żyłką sportową powstanie basen, w którym będą mogli pokonywać kolejne długości i poprawiać swoje osiągi. Będą też niecki do nauki pływania i rekreacji, atrakcje dla najmłodszych, plaża do wypoczynku oraz SPA i saunarium. We Wrocławiu nie zapominamy nigdy o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, dlatego w każdej części obiektu będzie to odczuwalne, od bezprogowych drzwi i przejść zaczynając, a na dźwigach umożliwiających korzystanie z obiektu kończąc. Zamierzenie jest takie, by latem ulgę przynosiło nam nie tylko pluskanie się w wodzie, ale też zieleń, która ma teren zdominować. Wreszcie będzie to inwestycja ekologiczna, wykorzystująca zieloną energię i oszczędna w prąd, czerpiąca energię z techniki solarnej” – zapowiada prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Mieszkańcy Świnoujścia również będą mogli niebawem korzystać z nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. Uznam Arena jest już po pierwszym odbiorze, a na dniach ma nastąpić odbiór ostateczny. Poza basenami, na terenie nowoczesnego kompleksu znajdują się siłownia, sala sportowa z widownią i ścianką wspinaczkową. Na zewnątrz budynku utworzono z kolei dodatkowe boisko. Oficjalne otwarcie Uznam Areny jest uzależnione od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Nowy obiekt sportowo – rekreacyjny na mapie naszego miasta 🏊⛹️⛹️‍♀️🏊‍♂️🤸🥅🏐 Uznam Arena – jest już po pierwszym odbiorze…

Opublikowany przez Prezydenta Świnoujścię Janusza Żmurkiewicza Wtorek, 29 grudnia 2020

W Lesznie wszyscy szykują się natomiast na wielki powrót nowego-starego aquaparku. Basen Akwawit był pierwszym tego typu obiektem na terenie naszego kraju i przez blisko trzy dekady stanowił swoistą wizytówkę wielkopolskiej miejscowości, dopóki nie został zamknięty w styczniu 2018 roku. Teraz władze miasta podjęły decyzję o jego odkupieniu i już planują przeprowadzenie szeregu prac modernizacyjnych.

Foto wyróżniające: mat. inwestora / UM Wrocław

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto wybrać szkołę windsurfingu, zamiast uczyć się samemu
Dlaczego warto wybrać szkołę windsurfingu, zamiast uczyć się samemu
Windsurfing, nazywany też żeglowaniem deszczowym, to fascynujący sport wodny, który przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku na całym świecie. Chociaż nauka windsurfingu na własną rękę może wydawać się atrakcyjna, warto rozważyć uczęszczanie do szkoły windsurfingu, która oferuje profesjonalne szkolenia i wsparcie. W tym artykule przedstawimy kilka powodów, dla których warto wybrać szkołę windsurfingu, zamiast uczyć się samemu.
Jak wybrać materiał do uzupełnień stomatologicznych?
Jak wybrać materiał do uzupełnień stomatologicznych?
Poradnik decyzyjny dla pacjentów stomatologicznych. Dowiedz się, jaki materiał wybrać do uzupełnień - od kompozytów po porcelanę, zrozum jego właściwości i zastosowania.
Jak skuteczna terapia skoncentrowana na rozwiązaniach pomaga w walce z depresją i nerwicą?
Jak skuteczna terapia skoncentrowana na rozwiązaniach pomaga w walce z depresją i nerwicą?
Przekonaj się, jak efektywna terapia skoncentrowana na rozwiązaniach wpływa zwalczanie symptomów takich jak depresja i nerwica. Zrozum, jaką rolę odgrywa w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z problemami.
Ostatnie wpisy
Polecamy